פירות בחינם בעיר דטרויט

בביקורי האחרון מלפני כשבועיים בדטרויט נפגשתי עם מספר אנשי מפתח המקורבים לראש העיר ולאנשי מפתח בעיריה . נפעמתי מהרצון ומהפעילות העניפה שמתבצעת בעיר לקידומה ולצמיחתה כמו גם לשיפור וחזות פני העיר אשר חוותה את המשבר הכלכלי באופן קשה ביותר .

בפגישה שלי סיפר לי מר קלינטון על כך שהם קבוצה של אנשים בסביבות מאה איש אשר מתארגנים אחת לשבוע ועושים פעולות התנדבותיות בעיר ,כמו :ניקיון וטיפוח מקומות ציבוריים ופארקים ומה שהכי מצא חן בעיניי היה, שהם לקחו פארק ציבורי נטעו עצי פרי ,כמוף תפוחים אפרסקים ועצי פרי נוספים והם מטפחים אותם לרווחת התושבים כך שמי שרוצה יכול לקטוף ולאכול ואף לקחת הביתה .

כל הפעילות ההתנדבותית הזו משנה את פני העיר ומגורמת לשיפור טיפוח ושימור העיר המיוחדת הזו שברובה בנויה מבתים קולוניאליים מלבנים אדומות עם גגות רעפים משופעים ותלולים כדי שהשלג לא יערם על גגות הבתים בעונת החורף.

העיר זוכה גם בשנתיים האחרונות לזרימה של משאבים כספיים רבים אשר גורמים לאנשי עסקים ולחברות הייטאק להעתיק את מטיהם לאיזור העיר ענין שיוצר מקומות עבודה נוספים

הגשר הנוסף שמחבר בין קנדה לארה"ב הולך ונבנה בימים אלה ענין שיגדיל את כמות הסחורות שעוברות בין ארה"ב לקנדה ויספק עוד מקטמות עבודה נוספים כמו גם בניית הארינה הגדולה עם מרכזי המסחר והחנויות בעיר התחתית גם שם כבר החלו העבודות .

גם תעשייות הרכב אשר חוו את אחד המשברים הקשים מדווחים על עלייה הדרגתית בקצב המכירות ואף הם זקוקים לעוד כח אדם נוסף .

כל העניין הזה כמובן גורם לעליית מחירי הנדלן בעיר המכוניות .וכבר אנו עדים לעליית מחירים של כ10 אחוזים משנה שעברה והעלייה רק הולכת וגדלה ואין כל סיבה שהעיר לא תחזור לימי הזוהר שלה

Untitled-1

לכן מי שמחפש תשואה יפה על השקעתו יכול למצא בית מלבנים אדומות , אח מקורית, רצפת עץ וחנייה צמודה שיושב על כחצי דונם במחיר של כ38 אלף דולר שנותן תשואה של כ-14 אחוז ויותר .

הנה בית לדוגמה

Untitled-2